Gå til hovedindhold

Kalender

Her kan du finde datoer for arrangementer på Albertslund Stadion. Der henvises til de enkelte arrangører for nærmere oplysninger. For oversigt over kampe på Albertslund Stadion se venligst kampoversigter på hjemmesider for de enkelte forbund.

Indhold

    21.-22. december AIF Futsal Camp Ungdom
    18. december Åben hal
    17. december AG Håndbold Juleafslutning
    10. december Juleturnering minitennis
    10. december Mikenta Upcoming Fighters
    7. december Dansk Skoleidræt håndboldstævne
    3. december AIF Tennis julestævne
    18. november Coop Sportsstævne
    6. november Vallensbæk Kano & Kajak Club orienteringsløb
    4. november  Albertslund Awards
    17.-19. oktober AIF Fodbold Camp
    11. oktober Fodtennisstævne for 7.-8. klasser, Kbhs. Omegn
    4. oktober AIF Senior Idræt Kroketstævne
    17. september Mikenta Upcoming Fighters
    10.-11. september Beredskabsforbundets årsstævne
    26. august Legedag for kommunens 3. klasser
    4.-8. juli Pro Defending Fodboldskole
    27. juni-1. juli DBU Get2 Fodboldskole
    11. juni Mikenta Upcoming Fighters
    9. juni Bolddag for kommunens 6. klasser
    4.-5. juni AIF Håndbold Sportified Cup
    1. juni Atletikdag for kommunens 5. klasser
    1. juni Vidensprøver
    22. maj AIF Gymnastik 50 års jubilæum
    17.-18. maj Danskprøver
    16. maj DBU Pigeraketten
    27. april Naturfagsmaraton
    12. marts Mikenta Upcoming Fighters
    18. december AIF Håndbold Juleafslutning
    11. december AIF Fodbold Futsalstævne
    9. december Håndboldstævne for 8.-9.klasser
    4. december AIF Tennis Minitennisstævne
    27. november AIF Tennis Juleturnering
    24. november Medborgerskabs- og Indfødsretsprøve
    20. november Mikenta Upcoming Fighters
    19. november Coop Idræt Åben Hus arrangement
    12. november Brevstem til kommunalvalget kl. 09.00-13.00
    9.-10. november Danskprøver
    9. november Brevstem til kommunalvalget kl. 16.00-22.00
    15. oktober Skolernes Motionsdag
    10. oktober Åben hal
    5. oktober AIF Senior Idræt Krocketstævne
    25.-26. september AIF Håndbold Niveaustævne
    19. september TeamGym Albertslund Vallensbæk Konkurrence
    18. september Mikenta Stævne
    10. september Albertslund Awards
    4.-5. september AIF Håndbold Niveaustævne
    26. august Legedag for 3. klasser i Albertslund
    25. august DBU Pigeraketten
    18. august AIF Senior Idræt Generalforsamling
    18. august Albertslund Kommunes medarbejderløb
    30. juli AIF Senior Idræt Krocketstævne
    12.-16. juli Get2sport Fodboldskole
    5.-9. juli Pro Defending Fodboldskole
    2. juni Dansk- og vidensprøve
    18.-19. maj Dansk- og vidensprøve
    Dato Til Arrangement
    10. marts    Hockeystævne for SFOer
    8. marts    AIF Fodbold Loppemarked
    8. marts   Mikenta Stævne 
    14. februar 15. februar A'GamerZ AlbertsLAN
    9. februar   AMS Indendørs fodboldstævne
    2. februar   Coop Idræt indendørs fodboldstævne
    19. januar   AIF Fodbold indendørs sponsorstævne
    11. januar   Håndboldens Dag
    Dato Til Arrangement
    21. december   AIF Håndbold Juleafslutning
    18. december   Fodboldstævne for fritidsklubber i Albertslund
    14. december   AIF Fodbold Juleafslutning
    30. november 1. december  Racekattens katteudstilling
    24. november   MFK Dance Stævne
    23. november   AIF Tennis Julearrangement
    22. november   Coop Idræt Stævne
    16. november   Mikenta Stævne
    8. november   Albertslund Awards
    27. oktober   AIF Fodbold Banko
    8. oktober   AIF Senior Idræt kroketstævne
    21. september   Mikenta Stævne
    13. september   Legedag for 3. klasser
    18. august   Girls Get2Football Cup
    8. august   Vores nye fitnessbane indvies
    16. juli   AIF Senior Idræt kroketstævne
    8. juli 12. juli Fodboldskole
    28. juni   AIF Senior Idræt kroketstævne
    23. juni   Albertslund Fægteklub Vestegnsmesterskaber
    22. juni   Albertslund IF - Brøndby IF (Superliga)
    13. juni   Bolddag for 6. klasser
    12. juni   Atletikdag for 5. klasser
    8. juni 9. juni  AIF Fodbold Cup
    1. juni 2. juni  Albertslund Håndbold Cup
    26. maj   MFK Dance opvisning
    25. maj   AIF Gymnastik Opvisning
    14. maj 15.maj Indfødsretsprøver
    14. maj   AIF Senior Idræt Krocketstævne
    11. maj   Mikenta Stævne
    5. maj   AIF Håndbold Børnetrænerkursus
    29. april   DBUs Pigeraketten
    24. april   Naturfagsmaraton, Albertslund-Brøndby
    15. marts   AIF Senior Idræts generalforsamling
    12. marts   SFO Hockeystævne
    6. februar   Storagergård indendørs fodboldstævne
    3. februar   Coop Idræt indendørs fodboldstævne
    26. januar   AIF Fodbold indendørsstævne
    20. januar   MFK Dance opvisning
    19. januar   AMS indendørs fodboldstævne
    12. januar   AIF Håndbold ministævne
    6. januar   Vallensbæk Kano- & Kajak Clubs orienteringsløb
    Dato Til Arrangement
    15. december   AIF Fodbold-stævne
    9. december   AIF Badminton Åben Turnering
    1. december 2. december Racekatten katteudstilling
    25. november   AIF Tennis Juleafslutning
    24. november   Mikenta Fighters
    17. november   AIF Fodbold-stævne
    3. november 4. november AIF Badminton U15-turnering
    16. oktober   AIF Senior Idræt Krocketstævne
    12. oktober   Dagplejens Motionsdag
    5. oktober   AIF Senior Idræt Høstfest
    22. september   Mikenta Fighters
    7. september   Idrætsdag for Herstedvester Skole
    23. august   Store legedag for kommunens 3. klasser
    29. juni   AIF Senior Idræt Krocketstævne
    27. juni   ALOT Klubmesterskab
        7. juni   Bolddag for 6. klasser
    6. juni   Atletikdag for 5. klasser
    2. juni 3. juni AIF Håndbold Cup
    26. maj   Mikenta Fighters
    19. maj 20. maj AIF Fodbold Cup
    15. maj   AIF Senior Idræt Krocket-turnering
    6. maj   AIF Gymnastik Forårsopvisning
    23. april   Brøndagerskolen Basket-turnering
    20. april 21. april AlbertsLAN Gaming-event
    5. april   SFO Hockey Finale
    17. marts 18. marts  Dansk Marsvineklub konference
    3. marts 4. marts  DARAK katteudstilling
    4. februar   Coop Idræt indefodboldstævne
    7. januar   AIF Fodbold 3-5-mands nytårsstævne
    6. januar   AIF Fodbold 8-mands nytårsstævne
    Dato Til Arrangement
    17. december   AIF Tennis stævne
    16. december   Aif Håndbold Juleafslutning
    3. december   Racekatten katteudstilling
    26. november   AIF Tennis Juleturnering
    11. november   Mikenta Fighters
    10. november   Ungdoms- og Idrætslederfest
    17. oktober   AIF Senior Idræt Krocket-stævne
    13. oktober   Dagplejens idrætsdag
    6. oktober   Høstfest i Senior Idræt
    16. september   Mikenta Fighters
    1. september   Herstedvester Skoles idrætsdag
    24. august   Store Legedag for 3. klasser
    11. juli   AIF Senior Idræt Krocket-stævne
    7. juli   AIF Senior Idræt Krocket-stævne
    3. juli 7. juli DBU Fodboldskole
    26. juni 29. juni TennisCamp
    21. juni   ALOT Klubmesterskab
    8. juni   Temaaften om seniorboliger
    8. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
    7. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
    3. juni 4. juni AIF Håndbold Cup
    27. maj 28. maj AIF Fodbold Cup
    18. maj   Mesterskabsfejring
    13. maj   AIF Gymnastik Forårsopvisning
    9. maj   AIF Senior Idræt Krocket-turnering
    8. april   Roskilde og Omegns Kaninforenings udstilling
    26. marts   AIF Badminton Holdturnering
    12. marts   AIF Badminton Holdturnering
    18. februar   Dansk Ilder Forening udstiller
    5. februar   Coop Idræt Fodboldstævne
    29. januar   AIF Badminton Holdturnering
    Dato Til Arrangement
    4. december   AIF Tennis Juleafslutning
    18. november 20. november Dansk Marsvineklub Udstilling
    5. november 6. november AIF Badminton U15 stævne
    18. oktober   AIF Senior Idræt Krocketstævne
    2. oktober   Kræmmermarked
    27. august   AIF-dagen (fodbold)
    24. august   Energinet, informationsmøde om kabellægning
    7. august   DHF Håndboldkaravane
    1. august 5. august Pro Football Academy
    1. august 4. august TennisCamp 
    30. juli   AIF Senior Idræt Krocketstævne
    26. juli 28. juli SummerCamp
    19. juli 21. juli SummerCamp
    12. juli   AIF Senior Idræt Krocket Sommerturnering
    4. juli 8. juli DBUs Fodboldskole
    22. juni   ALOT Klubmesterskab
    9. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
    8. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
    4. juni 5. juni AIF Håndbold Cup
    2. juni   Ballerup Orienteringsklub, Summer Cup 2016
    29. maj   Sundhedsrådets Gå-1-Træ march
    22. maj   NeverGiveUp Tri-Games
    19. maj   Mesterskabsfejring
    14. maj 15. maj AIF Pinse Cup
    26. april   AIF Håndbold generalforsamling
    23. april   AIF Håndbold Ungdomsafslutning
    19. april   AIF Senior Idræt Crocketstævne
    16. april   AIF Gymnastikopvisning
    14. april   Naturfagsmaraton
    5. april   Brugerrådsmøde
    3. april   ABC Fodboldstævne U10-U14
    31. marts   Fordelingsmøde, indendørs faciliteter
    13. marts   AIF Tennis regionalstævne
     11. marts   AIF Senior Idræt generalforsamling 
    9. marts   AIF Tennis generalforsamling 
    8. marts 9. marts Hockeyturnering for kommunens SFOer
    29. februar   Inspirationsdag for erhvervsskolerne
    7. februar   Coop Idræt indefodboldstævne 
     6. februar   AIF Minitennis - Åbent Hus 
    4. februar   Idrætsrådsmøde
    10. januar   AIF Fodbold nytårsstævne
    Dato Til Arrangement
    20. december   Juleafslutning i AIF Fodbold U5-U13
    13. december   AIF Futsal - ligaafvikling
    9. december   Brugerrådsmøde
    3. december   Idrætsrådsmøde
    21. november   AIF Fodbold-afslutning
    22. oktober   TDC Åbent Hus
    19. oktober   Foredrag med Morten Bruun
    10. oktober 11. oktober AIF U15 badmintonturnering
    24. september   Idrætsrådsmøde
    16. september   Fordelingsmøde vedr. kunstgræsbaner
    15. september   Brugerrådsmøde
    13. september   Afslutning på Vestegnens Festuge
    2. september   Store legedag for kommunens 3. klasser
    28. august   Sundhedscertificering af By, Kultur & Fritid
    23. august   AIF 5-mands fodboldstævne
    23. august   AIF U6 fodboldstævne
    22. august   AIF U7 fodboldstævne
    3. august 7. august Pro Football Academy 
    27. juli 30. juli SummerCamp
    20. juli 23. juli SummerCamp
    6. juli 10. juli DBUs Fodboldskole 
    29. juni 3. juli Mini Pro Football Academy
    29. juni 2. juli TennisCamp 
    20. juni   Albertslund IF U9 fodboldturnering
    18. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
    17. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
    10. juni 12. juni Life Kinetik 
     6. juni  7. juni Sportified Cup håndboldturnering 
    30. maj   AIF Håndbold ungdomsafslutning
     28. maj   Mesterskabsfejring 
     23. maj 24. maj Konica-Minolta Cup fodboldturnering
     20. maj   BO-VEST Medarbejderdag 
    10. maj   Gå-1-Træ klimamarch
    10. maj   AIF Gymnastikopvisning
    24. april 26. april Viking Cats katteudstilling
    1. april   YouSee Åbent Hus 
     29. marts   ABC indendørs fodboldstævne
    11. marts   Life Kinetik 
    4. marts   Hockeyturnering for kommunens SFOer 
    1. marts   AIF Tennis skumtennis-arrangement 
    25. februar   Life Kinetik 
    1. februar   Coop Idræt indendørs fodboldstævne
    31. januar   Albertslund IF indendørs fodboldstævne
     25. januar   AIF Tennis skumtennis-arrangement